O ekskursja.pl i autorach

Trafiłeś na stronę poświęconą podróżom i fotografii. Dla Ciebie jest to jedna z milionów tego typu stron w Internecie. Dla nas jest to miejsce dzielenia się wrażeniami, doświadczeniami i planami dotyczącymi wizyt w miejscach gdzie na co dzień nas nie ma.

Jeśli chcesz tu spędzić chwilę, polecamy np. opisy wizyt w Stanach Zjednoczonych

i krótki poradnik dla wybierających się w podróż samochodową po USA.

ekskursja.pl się zmienia

Zmienia się nasze podejście do podróżowania zmienia się też struktura i zawartość tej strony. Obecnie zamieszczane tu treści trafiają do jednego z poniższych rozdziałów:

  • BlackAndWhiteMail – tworzone okazjonalnie (od 2006 roku) niewielkie galerie zdjęć czarno-białych,
  • Route 66 – podróże samochodowe, w których przemieszczanie się nie jest jedynie koniecznością, ale stanowi ważną część podróży jako takiej,
  • Akcja ‚Walizka’ – czyli wszelkie inne podróże, które na takie miano zasługują.

Oprócz tych trzech dużych rozdziałów pojawia się tu wiele wpisów dotyczących różnych realnych i nie tylko miejsc, które odwiedziliśmy lub chcielibyśmy odwiedzić.

Jeśli trafiłeś na tę stronę, to zapewne jesteś ciekawy kto kryje za ekskursja.pl

Nie jesteśmy zawodowymi podróżnikami. Na co dzień próbujemy łączyć życie codzienne z niecodziennością, ale nie codziennie się to udaje. Wtedy kiedy się to udaje zdarza się ekskursja, którą ku pokrzepieniu serc staramy się opisać na naszej stronie – właśnie tej, którą obecnie odwiedzasz.

Obecnie zespół autorów jest bardzo skromny (jeśli chodzi o liczbę osobosztuk, nie o stosunek do własnych osiągnięć 🙂 ) Prośbą i groźbą namawiamy innych by dzielili się swoimi wspomnieniami z różnych miejsc. Na razie z umiarkowanym sukcesem.

„ … pytajcie się, zdjęcia róbcie … ”

Taką zachętę usłyszeliśmy w okolicznościach, których na razie nie ujawniamy. Tłumaczymy to sobie jako polecenie głębszego poznawania miejsc i ludzi które odwiedzamy niż tylko proste: przyjedź, ustaw się, zrób zdjęcie, jedź dalej. Tłumaczymy to sobie jako: poznaj i zrozum, sfotografuj aby móc później pokazać i opowiedzieć innym.

Spojrzenie wstecz

To co obecnie jest dostępne na stronie ekskursja.pl, to już trzecie wcielenie naszego bloga. Fragmenty poprzednich są nadal dostępne więc może warto umieścić do nich linki, zanim popadną w całkowite zapomnienie. I tak:

  • W latach 2006-2010 używaliśmy b2evolution (link). W ten blog włożyliśmy zdecydowanie najwięcej serca i pracy.
  • Na wiosnę 2010 przesiedliśmy się na Joomla!, która jednak nie spełniła pokładanych w niej nadziei.
  • Kiedyś dostępny był nasz fotoblog o fotografii czarno-białej (BlackAndWhiteMail)- który obecnie jest częścią eksursja.pl.

Kontakt

W sprawach związanych z obecną i przyszłą (gdybyś chciał/a zostać Autorem) zawartością ekskursja.pl prosimy o kontakt pod adresem admin (at) ekskursja.pl

Zainteresowanych publikowaniem na naszej witrynie, zapraszamy też do wykonania następnego, niewielkiego kroku, czyli zapoznania się ze stroną z informacjami dla Autorów.

NOTKA:

Wszelkie treści publikowane na tej stronie sa wyłączną własnością Autorów. Publikacja, rozpowszechnianie, wykorzystywanie tekstu/zdjęć jest dozwolone jedynie w celach niekomercyjnych wraz z podaniem strony źródłowej. Wszelkie komercyjne próby użycia stanowią naruszenie praw autorskich i wymagają uprzedniej pisemnej zgody Autorów.

All material published on this site is copyrighted. Authors give permission to use it only in non-commercial purposes, under condition of giving reference to source material. Any commercial use is violation of copyright laws.