Fabryka ekskursji – magazyn wyrobów gotowych

Mapowy spis treści ekskursja.pl Zapraszamy do wnikania w szczegóły.

2013

Macedonia-Włochy 2013

Wakacyjny wyjazd (lato 2013) na południe Europy. Odkrywamy nowe (dla nas) kraje: Serbię, Macedonię i Albanię.

Rzym na czarno-biało


Andaluzja

Andaluzja to kwintesencja tego, co kojarzy się zwykle z Hiszpanią: plaże Costa del Sol, morze z widokiem na góry, białe miasteczka, korrida, liczne ślady muzułmańskiej konkwisty i chrześcijańskiej rekonkwisty. Wymieniać można długo, ale lepiej obejrzeć.

2012

Roadtrip USA 2012

Minęło wiele miesięcy, ale nam nie minęła chęć powrotu na bezekranowe highway’e Stanów Zjednoczonych. Tym razem postawiliśmy na mapie trzy chorągiewki: Las Vegas, Nowy Orlean i Chicago. Dodatkowo wiedzieliśmy że chcemy bliżej poznać stan Nowy Meksyk, a w nim miasto, które podejrzanie nazywa się Albuquerque (!). Skład rodzinny. Tym razem jednak do bagaży dorzuciliśmy: namiot, materac, po śpiworze dla każdego i dwa foteliki samochodowe (dla dziewczynek).

Powiat żniński i okolice

Powiat żniński (woj. kujawsko-pomorskie) to idealny pomysł na majówkę. Dla każdego coś miłego: lasy, jeziora, kolej wąskotorowa, unikatowe zabytki romańskie, a jak ktoś lubi bardziej zamierzchłą historię, można się cofnąć do czasów kultury łużyckiej, albo i jurajskiej prehistorii. A na wyciągnięcie ręki kolebka polskiej państwowości.

2011

Roztocze


Bretania - Normandia - Pikardia

Śladami Celtów i filarów ziemi.

2010

Nowy Jork na czarno-biało

Tytuł tej ekskursji w żaden sposób nie nawiązuje do koloru skóry mieszkańców Nowego Jorku. Jeden dzień z aparatem w Nowym Jorku - marzenie wielu aspirujących fotografów. Ja miałem taką okazję we wrześniu 2010 roku. Jak wszyscy, którzy w centrum Nowego Jorku są pierwszy raz, musiałem zaliczyć zestaw obowiązkowy każdego turysty. Efekty tej fotograficznej wycieczki, znajdują się dostępne są już od dłuższego czasu na ekskursja.pl Jednak dopiero teraz pojawia się tu mapa, która zbiera mini-galerie spod znaku BlackAndWhiteMail w jednym miejscu. Zapraszam do oglądania.

Roadtrip USA 2010

Właściwie to nasza pierwsza większa wyprawa - spełnienie marzeń o Kalifornii i południowym-zachodzie Stanów Zjednoczonych.